Niebo do wynajęcia... lecz deszcz rozmył litery i już nie wiem ...

[img]http://img.nokaut.pl/p/15/4e/154e242db8ddba32ac2b0e1be3dbad99500x500.jpg[/img]

[b]
Angielski w pracy dla początkujących - Audio Kurs (Praca Za Granicą)

Angielski w pracy dla początkujących to Audio-Kurs przeznaczony dla osób rozpoczynających naukę i tych, którzy po przerwie chcą przypomnieć sobie podstawowe słownictwo przydatne w pracy za granicą. Kurs obejmuje 10 lekcji uczących najważniejszych słów i zwrotów używanych w typowych sytuacjach oraz 4 grupy tematyczne, prezentujące przydatne słownictwo w różnych miejscach pracy.

W zestawie kursu:
*Pliki mp3 z nagranym audio kursem
*Dodatkowo plik PDF: Teksty nagrań z tłumaczeniami do każdej lekcji

W każdej lekcji w plikach mp3:
*ćwiczenia na powtarzanie nowych słów i zwrotów wraz z tłumaczeniami
*powtarzanie przykładowych zdań i pytań w różnych sytuacjach

W książeczce PDF:
*teksty nagrań z tłumaczeniami
*dodatkowo w każdej lekcji Grammar Help - nauka odpowiedniej konstrukcji gramatycznej potrzebnej do tworzenia prostych zdań w języku ang.

[/b]


DOWNLOAD:
[logged]
http://rapidshare.com/fil...acy_PDF_MP3.rar
[/logged]a

Ja to najlepiej znam polski:P a tak na serio to juz od przeszło 10 lat ucze się angielskiego i nadal mam problemy z mową, tzn. rozumieć i czytać po angielsku to dla mnie nie problem, gorzej z wyrażaniem się. Może to dlatego, że nie czesto zdarza mi się pogadac w tym języku i to chyba stwarza największe problemy z poprawnym konstruowaniem zdań. hihihi gdyby usłyszała moja była nauczycielka angielskiego jak ja rozmawiam po angielsku to się chyba by załamała:D

szukanie kwatery
  Jestem takiego zdania jak Jurek z Bydgoszczy: niezrozumiałym jest dlaczego polscy narciarze upierają się, aby szukać kwater przez biuro podróży. Od 10 lat jeżdzę w Alpy 2-3 razy w sezonie i nigdy nie szukałem lokum przez pośrednika. Każdy, kto choć trochę zna j. niemiecki lub angielski mporadzi sobie bez problemu z bespośrenią rezerwacją lokum: Należy:
1. Wybrać sobie region/miejscowość (choćby na podstawie opinii na forum),
2. wejsć na stronę internetową tej miejscowości,
3. znaleść adres e-mail miejscowego biura obsługim turystycznej (są to niekomercyjne biura utzrymywane przez gminy lub/i zrzeszenia hotelarzy),
4. napisać do biura czego się szuka - w wyniku czego biuro przekaże tę ofertę wszystkim hotelom, pensjonatom etc.
5. wybrać optymalną ofertę,
6. zarezerwować,
7. zapłacić zaliczkę.
Należy pamiętać, że biuro podróży bierze od właściciela kwatery opłatę za pośrednictwo, co podwyższa koszt w stosunku do bezpośredniego bukowania.

Co do ryzyka podstawa czy rozszerzenie - tutaj raczej ryzyka nie ma. No bo każdy przedmiot zdawany na rozszerzeniu musisz najpierw zdać na podstawie - i o zdaniu matury świadczy tylko podstawa, rozszerzenie brane jest jako dodatek.

Ja w tym roku mam maturę i właśnie z tego powodu z np. angielskiego wziąłem rozszerzenie - i tak nie mam nic do stracenia, nawet jak zdobędę mniej punktów.

Wg. mnie nawet jak tak nienawidzisz matematyki to podstawa nie powinna sprawiać problemów - na początku listopada miałem próbną z podstawy i powiem że ... czułem się trochę jak na prawdziwym teście gimnazjalnym - tzn. teście wykorzystującym całą moją wiedze z gimnazjum, no i ewentualnie kilka elementów z liceum. Fakt że kocham matmę i nie sprawia mi ona większego problemu, ale i tak nie ma się co bać. Dostajesz tablice, więc nawet bez pamiętania wzorów większość tam znajdziesz. A zadania - z 25 zamkniętych i kilka (nie pamiętam, 10?) otwartych.

Zamknięte: prawie nic do liczenia albo obliczenia w stylu - to tu dodaj, przez to podziel i sprawdź z odpowiedziami.
Otwarte: niewiele trudniejsze niż otwarte z testów gimnazjalnych - tak jak tam miałbyś zastosować pitagorasa, tak tutaj pitagoras + może kilka prostych obliczeń.

A z resztą co ja gadam - po prostu poszukaj w internecie podstawy i zobacz czy byłbyś w stanie zrobić te zadania mając tablice matematyczne.

Z tego co mi wszyscy mówią to w matmie z roku na rok materiał jest coraz bardziej obcinany. Odpadły już np. granice ciągów. Do tego podobno od tego czy od przyszłego roku w gimnazjum nie obowiązuje znajomość wzorów skróconego mnożenia - tych do potęgi drugiej. Jak dla mnie to jest już żenujące.

(a+b)^2 = a^2+2ab+b^2
(a-b)^2 = a^2-2ab+b^2
(a+b)(a-b) = a^2-b^2

Czy te 3 wzory są aż tak skomplikowane, że trzebaby latami się ich uczyć żeby zapamiętać?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kele Rofl!~! Po pierwsze to nie umiesz pisać [prawie nic z tego nie zrozumiałem xD]. Ale jednak doczytałem się sensu tego posta... Po prostu jesteś zazdrosny, że umią lepiej angielski od ciebie xD lolz ;p Ale czy nie zauwazyles ze w Tibii wszystko ladniej wyglada jak sie pisze po angielsku? Bah, sens zdania był zachowany, i nie dopatrzyłem się tam żadnych błędów. Po prostu umieściłem dłuższe wywody w nawiasach (może dlatego zdanie wydawało się być niezrozumiałe, ale taki mam styl). Nie pisałem także, że umiem angielski gorzej od was, najwyraźniej lubisz "rozbudowywać" czyjeś przesłania~ I czemu w Tibii wszystko po angielsku ma wyglądać ładniej? Imo to kwestia gustu. Po prostu dziwi mnie to, że ktoś pisze po angielsku do (jakby nie było) ludzi mówiących tym samym językiem co piszący. Imo to takie "udziwnianie" tekstu (cośw rodzaju pisania TaKiMi LitErKaMi)~
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez customer~ re@ 2x up...
Nie mowie ze nikt nie zna angielskiego ale glupie bajki o eternalu sa zenujace i w wiekszosci wypuszczane przez jakis LOLów. Wczoraj slyszalem ze eternal ma 5 nikow ponad 100 lvl w czym jeden 122 i 1 219...
Podobno gra na mc i na wszystkich swiatach expi w 1 czasie wiedziales o tyyyym???????.......
Czekaj czekaj o na taki program ze idzie i sam expi....
a nie ma kafejke i stawia 10 robotow ktore nim graja a on sobie pije kawke...
N/C
jak masz tak psiac lepiej nie pisz wcale!
Yy...to było do mnie? bo piszesz "2x up" o.0

Cytat:
...
W pierwszej połowie pierwszej klasy mieliśmy słoneczka, w drugiej połowie oraz w drugiej klasie mieliśmy oceny (1-6), a w trzeciej.... weszło nauczanie zintegrowane i znowu wróciły słoneczka :D Ocena opisowa na świadectwie swoją drogą (nie wiem jak teraz jest) wydaje mi się bardziej adekwatna u takich maluchów :)

Potem już, tak jak większość, oceny 1-6, (...)
Madziu dalej obowiązują trzy rodzaje: opisowa, obrazkowa i cyfrowa :)
Jak pisałaś wszelkie buźki i słoneczka są w klasach maluchów z racji tego, że bardziej to do nich przemawia niż stopnie skali 1-6, potem to już wiadomo :)
Jedyne co się zmienia to podstawa programowa, ostatnio wyczytałam, że uczeń po 3 klasie podstawówki powinien już umieć podłączać układ szeregowo równoległy... ciekawie :)

Ale wracając do języków bo robię trochę offtopa ;) ...
Ja osobiście uczyłam się niemieckiego lat 10 ocenionego przez nauczycielkę na ocenę dobry plus, sama się oceniam na 3 - - - ;P - języka nie lubię, używam jak muszę, a że nie muszę to nie używam ;)
Angielski lat 9 oceniony na ocenę dobry plus, ja się oceniam na 4-.
Osobiście z angielskim w grach nie mam problemów, chyba, że zaczyna być taki potoczno-slangowy...

Jeśli chodzi o ocenę nauki to szczerze powiem, że czesto tak jest [przekonywałam sie o tym osobiście wielokrotnie], że osoby, które uczą sie 'na pamięć' majac lepsze oceny z jezyka obcego, nie potrafią tej wiedzy teoretycznej przełożyć na praktykę. Swoją droga liczne klasy nie dają możliwości efektywnej pracy z uczniami...
I takim sposobem powstają zdania typu "Mam 5 z obcego ale nie rozumiem"

tvn24.pl, haloooo.com Kościół w (Jackowie)-Chicago wypełnił swoja "role" Należy zmodyfikować prawo do głosowania ludziom w większości niewykształconych, nowobogackich osób, ulegającym wpływowi kleru, oddanym bezkrytycznie kościołowi z za oceanem. Z biedy i strachu głosują pod dyktat księży-"przygarniających" biedę osamotnienie i międzyludzką zawiść. To tysiące kilometrów od kraju, uciekli stąd z sobie wiadomych powodów, i brużdżą dodatkowo w naszej Unii Europejskiej jak tylko mogą. Nie znają realiów UE, żyją w innym obcym świecie i powinno odebrać im się prawo do głosu w USA. Prawo głosu powinni mieć obywatele, którzy nie przebywają dłużej jak max. rok w USA, posiadają tylko obywatelstwo polskie. Głosować powinni w Polsce, przebywając w kraju minimum przez okres dwóch miesięcy w celu zorientowania się w sytuacji politycznej i wyrobienia obiektywnego zdania. Wiem o czym pisze, sam przebywałem na emigracji przez okres 24 lat i to nie aż tak daleko, a jednak kontakt z krajem ze względów miejsca zamieszkania był zatarty z powodów normalnych życiowych problemów. Informacje wyborcze docierały za pośrednictwem kościoła i z ust do ust, co nakazał ksiądz, a czego zabraniał... W moim przypadku nie poszło im tak łatwo, chociaż raz nie będąc wówczas zorientowany do końca, oddałem w ostatniej chwili głos, namówiony przez (rodaka) na LPR , do chwili obecnej czuję obrzydzenie... Tam większość osób jest zajęta ucieczką przed policją emigracyjną, szukaniem pracy, łózka do spania, i "modleniu" się w kościołach, który to, jest jedynym punktem zbiorczym dla tych ludzi, nie mówiących po angielsku, "potrzebującym", nowym "Amerykanom". Słuchanie radia Maryja to nie to samo co uczestniczyć w codziennych problemach w kraju. Chcą rządów PiS-u niech tu wrócą i żyją, będą mieli swój góralski, wymarzony raj na ziemi.
3/4 POLAKÓW Z USA GŁOSOWAŁO NA PIS. W kraju PiS przegrało, za oceanem zdeklasowało PO.
W kraju wygrywa Platforma, ale za oceanem to PiS nie daje szans rywalom. Z informacji przekazanych przez szefa PKW Ferdynanda Rymarza wynika, że w USA na Prawo i Sprawiedliwość głosowało w wyborach do PE aż 73,6 naszych obywateli. Niewiele gorszy wynik partia osiągnęła też w Kanadzie.
W Kanadzie w sześciu obwodach wyborczych wydano 781 kart do głosowania. PiS osiągnęła tu znakomity wynik, uzyskując aż 66,1 procent głosów. Druga była Platforma, ale z bardzo słabym poparciem 21 procent. Pozostałe partie nie przekroczyły pięcioprocentowego progu wyborczego.

Jeszcze gorszy wynik PO zanotowała w USA. Z danych przekazanych przez PKW, w 10 okręgach wydano 3483 karty do głosowania. Na PiS zagłosowało prawie trzy czwarte wyborców (wynik partii - 73,6 proc.). Platforma przekroczyła niewiele ponad 16 procent głosów.

Partia Donalda Tuska lepiej poradziła sobie... w Brazylii (wydano tam 76 kart). PO uzyskała tam 51,4 procent głosów, drugie było PiS z poparciem 18,6 proc., trzecia Prawica RP (15,3 proc.), a czwarta CentroLewica (5,6 proc.).

Twoj wiek: 26
Twoja plec: Mezczyzna
Data: 21/07/2008

1. Czy spotkales/-las sie z uzyciem jezyka angielskiego w polskich piosenkach pop?

TAK


2. Czy spotkales/-las sie z uzyciem angielskich slow, wyrazen, zdan, czy calych zwrotek po angielsku?

TAK, z calymi zwrotkami po angielsku


3. Jak czesto slyszysz angielski w polskich piosenkach pop?

BARDZO CZESTO, okolo w co …… piosence

4. Czy myslisz, ze uzycie jezyka angielskiego jest korzystne wedlug sluchaczy, oraz dlaczego?

TAK


Dlaczego: .......................................

5. Czy zgadzasz sie ze stwierdzeniem, ze glownym odbiorca piosenek, w ktorych znajduja sie elementy w jezyku angielskim, sa ludzie mlodzi?

TAK

6. Czy zgadasz sie ze powody na uzycie jezyka angielskiego w polskich piosenkach pop sa nastepujace? (Zaznacz tyle, ile uwazasz za sluszne)

• zeby zastapic wyrazy zakazane/tabu
• zeby byc modnym
• zeby stworzyc rym, rytm
7. Jakie sa inne powody uzycia jezyka angielskiego w polskich piosenkach pop, ktore przychodza Ci do glowy?

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

8. Czy podoba ci sie, kiedy jezyk angielski jest uzyty w polskim tekscie piosenek pop?


NIE PRZESZKADZA MI

Uwagi:

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

9. Czy myslisz, ze uzycie jezyka angielskiego w polskich piosenkach pop: (Zaznacz tyle, ile uwazasz za sluszne)

• brzmi prestizowo
• brzmi “luzacko”


10. Czy elementy w jezyku angielskim uzyte w polskich piosenkach pop sa

• czesciowo zrozumiale


11. Czy masz jakiekolwiek dodatkowe uwagi na temat uzycia jezyka angielskiego w polskich piosenkach pop?
-