Niebo do wynajęcia... lecz deszcz rozmył litery i już nie wiem ...

Liberi mnie także zżrea ciekawośc, ale nie wiem czy chcę, aby mamaLenki napisała- bo wtedy może mnie zeżrec zazdrość

My wczoraj mieliśmy imprezkę urodzinową- najpierw siedzieliśmy pół dnia w kuchni uhmmmm potem jeszcze kolęda (!) i o 20 zjawili się goście.
Było bardzo fajnie. chociaż o 2 w nocy miałam już malutkie oczy, królicze chciałoby się rzec...bo królik na topie

Co do królików- może by tak własną hodowlę założyć....tylko ja bym nie była w stanie żadnego skróliczyć. Skończyłabym jak W. Villas tylko w wersji z królikami.


Arleta dopiero się uczymy co nasze dzieci są w stanie wymyślić. Gini n aprzykład przed chwilę wystartowała do doniczki... CHyba muszę zejść na Jej poziom i obejrzeć dom...

Na jakiejś konferencji już nie pamiętam co to był za temat, zaraz dokoncze

Duzo ludzi ma problemy z strawdzeniem czy to samiec czy samiczka;) a to nie jest takie trudne:) mnie tego osobiście nauczył dziadek, ktory hodowal kroliki hodowlane;)
na temat wyboru i sprawdzenia płci krolika
Jedni wolą samiczki, inni wolą samców. W większości sklepów zoologicznych, kupno królika to prawdziwa loteria - większość sprzedawców nie potrafi rozpoznać płci u królika. U młodych królików jest dosyć trudne i tylko doświadczony hodowca lub weterynarz mogą prawidłowo określić płeć. Charakter królików nie do końca zależy do płci. Zarówno samce jak i samice lubią pieszczoty lub od nich uciekają; obie płcie z takim samym zawzięciem bronią swoje terytorium (np. przy wkładaniu ręki do klatki) lub spokojnie pozwalają w nie ingerować. Różnica w zasadzie jest taka, że samica parę razy do roku przechodzi ruję, co może być uciążliwe dla opiekunów - bieganie wokół nóg, skakanie na ludzi, posiusiwanie po kątach; Często tez występuje ciąża urojona.- królica wtedy próbuje wykopać w podłodze lub w dnie klatki norę, wciska się za szafki, kanapę w celu poszukiwania gniazda, wyrywa sierść, znosi do klatki różne przedmioty, może tez być bardzo agresywna. Samce z kolei często znaczą teren moczem. Ochlapują meble, ściany, a nawet nogi swoich opiekunów.

Samiec!!

Samica!!

Tak ale pies ma pewne predyspozycje dlatego nasz wybor padl na owczarka szetlandzkiego.
Dzis zdecydowalysmy sie na pieska, bedzie shelti Amo, kolor sniady, strasznie ciezko wybrac pieska, najchetniej wzielabym ze dwa... Odbylysmy wycieczke krajoznawcza, hodowcy oprocz pieskow maja kilka koz, kury, kaczki, perliczki, koty i kroliki. Dziecko bylo zachwycone.

Hej! Mam na imię Paulina. Hoduje: agamę błotną, przekopnice, psa, królika, pająki, karmówkę dla jaszczurki (świerszcze, mączniaki, szczury, myszy), pająki.
Interesuje sie zoologią jak można wywnioskowac po mojej hodowli

Jak w temacie oddam 3-letniego goldena, przygarnęłam go pół roku temu od ludzi, którzy zakupili go jako szczeniaka z hodowli. Opiekowała się nim ich córka, jednak gdy ta wyprowadziła się z domu to nie miał się kto nim zajmować. Akurat się z nimi zgadaliśmy, chętnych na niego nie było, więc go przygarnęliśmy. Jednak szybko się okazało, że zupełnie nie cierpi kotów, a mamy jednego... Na dodatek kilka dni temu upolował parę królików ojca ... Niestety to przesądziło, że musimy go oddać, ojciec jest bardzo zły i postawił warunek, że pies musi odejść ... Musi trafić do domu, gdzie nie będzie absolutnie innych zwierząt (dla kotka może się to źle skończyć ... naszemu na razie się udaje ), oczywiście z innymi pieskami nie ma żadnych spięć - oprócz niego mamy dwa inne, z którymi ma bardzo dobre relacje. Jest bardzo przyjacielski, żywiołowy, wesoły, uwielbia dzieci - mamy 4-letniego synka, świetnie się razem bawią. Potrzebuje dużo przestrzeni do wybiegania się, a więc najlepiej domu z ogrodem. Niestety nigdy nie był szkolony, więc jest trochę niesforny ... Ale na prawdę to kochane psisko, mam nadzieję, że znajdzie w końcu swój domek. Prosimy o kontakt na gg: 4242982 lub tel: 782 686 494

ja uważam inaczej od wielkości zależy rasa i rodzaj karmienia gdzieś czytalem że hodowcy królików żeby królik urosł dają mu ziemniaki ale nie pamiętam jakie podobno szybko rosną

==========================================


SZYBKO ROSNĄ KRÓLIKI HODOWLANE TE KTÓRE SĄ PRZEZNACZONE DO TUCZU.

MINIATUROWY KRÓLIK NAWET JEŚLI ZOSTANIE NADMIERNIE ŻYWIONY TO SIĘ TYLKO ZAPASIE A NIE UROŚNIE DUŻY, NAMIAR TŁUSZCZU SPOWODUJE ŚMIERĆ TAKIEGO KRÓLIKA Z BRAKU WYDOLNOŚCI SERCA.

W przypadku ludzi jeśli tatuś i mamusia mają po 1 metr w kapeluszu wzrostu to nawet podawanie po 3 bochenki chleba dziennie nie spowodują, że synuś będzie koszykarzem, najwyżej niskim grubasem.

Pozdrawiam Admin

co kraj to obyczaj, stąd i różne nazwy a może rasy tych królików wywodzą się z tych samych krzyżówek. Zapewne jak pojawił się polski biały z czerwonymi oczkami to i włosi w Turynie mają swego króla. Musimy sobie zdawać sprawę, że hodowcy zakładają różne koła i wymieniają się królikami, mieszanina ras jest tam wielka, z uwagi na łatwość hodowli różnych odmian przybywa. Zapewne w hodowli na fermie gdzie przestrzega się zasad i utrzymuje linię hodowli według wzorka można zakupić królika tej trasy jaką podają ale w sklepach zoologicznych część królików trafia tam przypadkowo od domowych nie znających reguł pseudo hodowców jaka może być pewność co to za rasa chyba ogółnie stwierdzić można zapewne królik.