Niebo do wynajęcia... lecz deszcz rozmył litery i już nie wiem ...

" />Astrologia w Indii zajmuje się analizą wpływu planet na dni tygodnia. Każda planeta powiązana jest z jednym z siedmiu dni tygodnia. Doba wedyjska zaczyna się o wschodzie słońca.
Właściwości Dnia Tygodnia Pochodzą od Planety Dnia!

Typowa kolejność opracowywania planet odpowiada panowaniu planet nad kolejnymi dniami tygodnia w ich ustalonym wedyjskim porządku: niedziela – Słońce, poniedziałek – Księżyc, wtorek – Mars, środa – Merkury, czwartek – Jowisz, piątek – Wenus, sobota – Saturn. Każda planeta rządząca całą dobą wedyjską jest planetą panującą od wschodu słońca w danym dniu, a człowiek urodzony w nocy przykładowo z czwartku na piątek jest zawsze pod władzą Jowisza, rządzącego czwartkiem od wschodu słońca włącznie z następującą po dniu nocą, aż do piątkowego wschodu słońca, kiedy nad kolejną dobą obejmuje władzę Wenus! Tak planety rządzą i całą dobą i jeszcze konkretnymi horami w ciągu każdej doby. Za początek doby przyjmuje się ściśle moment kiedy tarcza słońca zaczyna się wyłaniać, a nie kiedy się już cała wyłoni albo kiedy wychodzi jej środek ponad horyzont, co jest bardzo istotne dla ustalenia zjawisk i często dyskutowane w środowisku astro-specjalistów.

Horoskop w astrologii wedyjskiej ma kształt kwadratu i jest wyliczany dla siedmiu świętych planet od Słońca do Saturna i dwóch niewidzialnych planet węzłów księżycowych: Rahu i Ketu. Istotne są wyliczenia tak zwanej HORA – godzin planetarnych, których bieg rozpoczyna się o wschodzie Słońca! Tabela pokazuje bieg Horas w kolejności w jakiej przemierzają planety od wschodu słońca w sobotę, ale też w inne dni, bo kolejność pozostaje stała acz w dół w porządku zstępującym od każdej rozpoczynającej planety i dalej od Saturna znowu w dół.

* Saturn – Śani – rozpoczyna dzień w sobotę – Mantra: Om Śanaye Namah!
* Jowisz – Guru – rozpoczyna dzień w czwartek – Mantra: Om Gurawe Namah!
* Mars – Mangala – rozpoczyna dzień we wtorek – Mantra: Om Mangala'ya Namah!
* Słońce – Surya – rozpoczyna dzień w niedzielę – Mantra: Om Surya'ya Namah!
* Wenus – Śukra – rozpoczyna dzień w piątek – Mantra: Om Śukra'ya Namah!
* Merkury – Budha – rozpoczyna dzień w środę – Mantra: Om Budha'ya Namah!
* Księżyc – Ćandra – rozpoczyna dzień w poniedziałek – Mantra: Om Ćandra'ya Namah!

Dla prawidłowego ustalenia godziny planetarnej – Hory – potrzeba pamiętać, że zarówno dzień jak i noc dzieli się na 12 równych odcinków czasu. Oznacza to, że latem hora dzienna jest długa a hora nocna krótka, zaś zimą odwrotnie, bo 1/12 dnia to zimą ledwie 40 minut, zaś 1/12 nocy to i ponad 1,5 godziny zegarowej wypadnie. Jeśli takie wyjaśnienie nie jest oczywiste, to znaczy że rozumiemy dlaczego sporo czasu wymaga na opanowanie astrologii wedyjskiej! Bieg planet przykładowo w środę za dnia jest następujący: budha – ćandra – śani – guru – mangala – surya – śukra – budha – ćandra – śani – guru – mangala! Noc rozpoczyna kolejna planeta: surya i mamy kontynuację przez kolejnych 12 równych części nocy, a czwartek od wschodu słońca rozpoczyna znów planeta guru, czyli Jowisz.

Można powiedzieć, że w każdym dniu (w każdej dobie) rzadzą dwie planety jednocześnie. Jedną jest ta, której władza rozpoczyna się od wschodu słońca i trwa przez pierwszą Horę (godzinę równą 1/12 dnia), a drugą jest ta, która włada aktualną, wedle prostego, podanego porządku godziną dnia (doby), Horą. Zatem ktoś urodzony w niedzielę w trzeciej godzinie (horze) dnia jest pod władzą kombinacji wpływu Słońca (Surya) oraz Merkurego (Budha). Dla poprawnego interpretowania horoskopu urodzeniowego ustala się w jakim dniu tygodnia i w jakiej części, godzinie dnia (doby) człowiek się urodził, a następnie bada się kombinację dwu z siedmiu głównych astrologicznych planet, co daje w praktyce 49 kombinacji. Planeta dnia jest podstawą, tłem, a planeta hory, godziny urodzenia jej modyfikacją. Zabawa ta w całkiem poważny sposób służy też ustalaniu optymalnego czasu dla rozpoczynania różnych poważnych przedsięwzięć, jak rozpoczęcie budowy domostwa, wyjazd czy przeprowadzka, a nawet ustalenie czasu zebrania partii czy parlamentu.http://www.eioba.pl/a75849/astrologia_indyjska_znaczenie_planet_dni_tygodnia

" />
Jaya Jagganatha!
Drogi Pawle,

Odpowiedzi poniżej.

Nie wiem czy w tym dzile to pytanie. w razie czego mozna
przesunac do dzilu "pytania i odpowiedzi".

Wiec pytanie do osob ktre trche choc sie zajmuja astrologia. Mam nastepujace pytanie. Czy wplyw na to co jest nasza karma (rozumiem ze astrologia jedynie czyta karme, a nie ja tworzy) wiec czy i jaki na to co wychdzi z gwiazd ma;

[rafal] Hora-shastra czyli astrologia wedyjska przyjmuje statytyczny i dynamiczny element karmy (sanchita, prarabdha). Oczy czyli *Jyotisha* dostrzegają wszystko. Dlatego składamy pokłon Suryi z Hraum Beeja! Kalpa to ręce, nirukta to uszy, siksha to nos, vyakarana to twarz, chanda to stopy. Bez oczu tracimy kierunek. Więc statyczny element jest objawiony poprzez wykres urodzeniowy (jataka-chakra), dynamiczny natomiast poprzez wykres rysowany w czasie konsultacji (prasna-chakra). Śastry podają sposoby manipulowania karmą oraz ich zasobami, można to zrobić na wiele sposobów, z których najbardziej popularne to mantra/puja-sadhana, prayascitta lub kontakt z potężnymi substancjami jak kamienie szlachetne (ratna), yantry bądź duchowe elementy (prasadam/listki Tulsi). Kiedy korzystasz z zasobów, które nie należą do domyślnego dystrybutora (Yamaraja i Citragupta) wtedy taką informację odbierają Ryszi, którzy są umiejsowieni w Saum (Suddha) Chakrze Astrologa. Kiedy Jyotisha pełni sadhanę dla tych Osób, wówczas jest wewnętrznie zainspirowany do odczytania karmy, która została wytworzona po narodzinach. Kiedy Agni w ciele staje się mocne, a Nadi czyste, wówczas słyszym wewnętrzny głos (Sand Upanisad).Więc Hari-Hara w Prasna Marga mówi, iż jeśli Prasna-chakra ma mniej pomyślne Yogi niż Jataka-chakra, wówczas moment od urodzenia do czasu konsultacji/odczytu był źle wykorzystany - zmarnowany (dzień bez mantry to dzień zmarnowany - Garuda Purana).a)Proces duchowy, np; karma a wola Kryszny.

[rafal] Dla osób, które potrafią zmieniać karmę bardzo ważną role odgrywa praśna (o której wspomniałem wcześniej) oraz nimitta (omeny). Jednak niewiele jest takich osób gdyż większość tzw. osób duchowych działa nadal na platformie mechanicznej.

b)towazystwo innych ludzi, ktorzy np; potrfia zminic jakas twoja decyzje mimo ze wydaje sie ze twoja karma jest inna

[rafal] Tak, towarzystwo może zmienić wiele rzeczy, ale to odczytujemy w jataka-kundali (czyli w diagramie urodzeniowym), która zawiera wiele ścieżek umożliwiających Jivie wybrór zgodnie z danym okresem, sadhaną i wpływem osób duchowych.

c)choroby psychiczne lub zdazenia jescze z tego zycia wplywajace na moliwosc relaizwania karmy.

[rafal] To również jest w jataka-chakra.

d)wlasna decyzja by isc pod prad> Zaluszmy ze ktos ma horoskop mowiacy ze karma sprzyja wyjazdowi za granice a ktos swiadomie i specjalnie np; w ramach eksperymentu zraobi cos przeciwnego.

[rafal] Bez kontaktu z Sat, to tylko złudzenie i jiva bez pomocy Wed nic nie zdziała samodzielnie.

Kolejne pytanie, dotyczace astrologii to sptkalem sie kiedys z dwama zdaniami, odnosnie wieku,,,a karmy.

a) do 35 lat czlowiek odbiera karme, potem zaczyna w wilkszym procencie sam dzilac i twozryc nowa.

[rafal] Nie ma tego w śastra, zatem polecam by nie słuchać osób, od których pochodzą takie informacje

Jeśli chcesz wiedzieć jak jest, zdobądź Phaldeepika Mantreśwara:

Lata 1-4 to karma matki,

Lata 4-8 to karma ojca,

Lata 8-12 to karma dziecka z tamtego życia.

Okres od 1-8 to okres Balaristha, natomiast od 8 do 20 to Yogaristha z czego 8-12 to lata bardzo wrażliwe i poleca się by ten okres przejść z mantra/homa/pooja. W tym czasie nie można pewnie prognozować o długości życia dziecka za pomocą tradycyjnych metod (ayur-das). Korzysta się wtedy z innych sposobów.

0-1 to Chandra-Księzyc (matka to pierwszy Guru)
1-3 to Mangal-Mars
4-12 to Budha-Merkury (od 5 roku Guru-kula czyli zdobywanie edukacji)

Od 12 roku życia zaczyna się okres Shukra-Venus i trwa 20 lat, w tym okresie poznajemy uroki i mroki płci przeciwnej.

.

b) do 35 lat czlowiek ma wiecej sily by twozryc nowa karme, potem juz tylko siedzi i odbiera.

[rafal] 35/36 to lata zwrotne w życiu człowieka, ich zwrot zależy od pozycji Sani (Saturna)..

Jak widac obie wydaja sie byc sprzeczne/ Ktra jest prawdziwasza?

[rafal] Żadna.

pozdrawiam,. tych co sie znaja na tych tematach. Z gory zaznaczam ze kompletnie sie na tym nieznam i gdyby nie scizka Bhati pewnei bym oi astrolgii malo widzial wogle. Niemniej to ciekawe tematy.

[rafal] Ciesze się, iż 'bhakti' daje Ci możliwosć wejscia w kontakt z tą wzniosła Vedangą.

mam nadzije ze udzilicie mi panstwo (szanwani bhatwie) jakichkolwiek odpowiedzi. pawel

hare Kryszna