Niebo do wynajęcia... lecz deszcz rozmył litery i już nie wiem ...

Marek Grechuta - Jeszcze Pożyjemy
format: MP3

http://twojezdjecie.pl/pliki/31e77f67950f8731b9d11db480c9f2a3.jpg


01. Jeszcze pożyjemy
02. Gdziekolwiek
03. Wędrówka
04. Krajobraz z wilga i ludzie
05. Pewnosc
06. Gdzies w nas
07. Droga za widnokres
08. W pochodzie dni i nocy
09. Igla
10. Świat w obłokach
11. A wiec to nie tak
12. Godzina milowania
13. Ptak spiewa o poranku
14. Na szarosc naszych nocy
15. Piosenka
16. Zadymka


Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://rapidshare.com/files/123678013/_MAREKG_1_.rar Download bez limitów


Nikt na razie nie mówi, że obcy przylecieli nas odwiedzić. Ja też chcę znaleźć logiczne wyjaśnienie tego co widziałem wraz ze znajomymi, a takiego brak. Gęsi owszem migrują, ale wczesną wiosną i jesienią, teraz mają lęgi i nie latają stadami.
Nie prawda. Wg mnie, należy zawsze szukać najprostszego wyjaśnienia. Jeżeli coś da się tak wytłumaczyć, to po cóż poszukiwać innych? Nie spróbowałeś nawet poszukać informacji o migrujących ptakach, wolałeśÂ zdusić takąÂ potencjalną możliwość w zarodku. Prawda jest jednak taka, że to właśnie teraz jest dużo migrujących ptaków i widać to świetnie np. w czasie obserwacji Księżyca. Nie raz mi wlatują ptaszyska, latające niezwykle wysoko i to w środku nocy.


Już w początku czerwca odlot z lęgowisk w Polsce rozpoczynają nie biorące udziału w rozmnażaniu osobniki niektórych siewkowatych (np. czajki). Wkrótce potem rozpoczyna się przedwędrówka młodych szpaków i wędrówki pierzeniowe kaczek. W lipcu wędrują liczne siewkowate. W sierpniu odlatuje główna masa ciepłolubnych gatunków wędrujących do środkowej i południowej Afryki (m.in. bociany, część pokrzewek, świstunki, muchołówki, wilga, turkawka).

Oczywiście nie mam prawa wykluczać, że to mogło być coś innego. Ale z Waszych doniesień wynika, że z dużym prawdopodobieństwem daje się to zjawisko opisać migracją ptaków.

Witam!
Bardzo chetnie bym dołączył do grona pstrykających ale niestety dzis nie mogę. Włuczyłem sie dwa dni temu z aparatem po łąkach i w okolicach Wieprza.... zieleń aż kipi! Mnustwo ptaków, trzeba tylko uważnie obserwować, w okolicach żydowskiej plaży obserwowałem dwie Wilgi.
Życze udanych łowów i czekam na efekty na stronach serwisu. Mam nadzieje ze nastepnym razem dołącze.

Dzisiaj jestem smutna,
Jak ptak.
Dzisiaj jestem smutna,
Jak deszcz.
Leżę sobie w trawie,
Na wznak.
Sama nie wiem czemu,
Tak jest.

Promyk słońca zalśnił,
I zgasł
Trzmiel nade mną krąży,
I gra.
Czy to moje włosy,
Czy las?
Czy to śpiewa wilga,
Czy ja?

Możesz sobie myśleć,
Co chcesz,
Ale nie zrozumiesz
I tak,
Czemu jestem smutna
Jak deszcz,
Czemu jestem smutna
Jak ptak.


" />Jako dziecko dokarmiałam łabędzie, była to dla nas wielka frajda. I pamiętam, że nie wolno było rzucac chleba, tylko bułki, które nie były robine na kwasie tak jak chleb. Może nie był to idealny produkt, ale przynajmniej nie powodował kwasicy. Teraz co roku przygotowujemy ptasią stołówkę ze słoninką, kokosem, ziarno sypkie i z tłuszczem a także jabłka. A nasi goście to sikorki, zielone dzięcioły, wilgi i wiele różnych ptaków leśnych. Co do karmicielek i ich podopiecznych, że z obżarstwa koty nie dokonują selekcji ptaków to się nie zgodzę. W godzinach kiedy ptaki żerują koty musimy zamykac bo mimo, że najedzone to tylko patrzą aby upolowac ptaszynę. To ich naturalny instynkt i tylko kot postury Garfida by nie polował na tak obfitą i łatwą zdobycz. Uważam, że skoro ptaki zostały lub przylatują z lasu to należy je karmic ale z głową absolutnie nie chlebem. Dodam, że cały rok mamy ptaki w ogrodzie, które odwdzięczają się w sezonie letnim wyjadaniem szkodników.

Ja w ostatnią niedzielę też byłam w Spytkowicach na terenówkach z identyfikacji ptaków w terenie. Gatunków było bardzo dużo (ja doliczyłam się 70, w tym kilka gatunków,które widziałam po raz pierwszy )
- 4 gatunki perkozów na jednym stawie - dwuczuby, rdzawoszyi, zausznik i perkozek
- kormoran
- bąk (w locie!! ), ślepowrony, czaple siwe
- bocian biały
- łabędzie krzykliwe, gęgawy, krzyżówki, krakwy, głowienki, czernice
- para błotniaków stawowych, myszołowy
- bażanty
- łyski
- czajki, sieweczka obrożna, kszyk, łęczaki
- śmieszki, mewy białogłowe, rybitwy białowąse
- grzywacze, sierpówki
- kukułki
- jerzyki, oknówki, dymówki
- zimorodek
- pliszka siwa i pliszka żółta
- kopciuszek, podróżniczek
- kosy, śpiewaki, kwiczoły, szpaki
- brzęczka, strumieniówka, mnóstwo rokitniczek, trzciniaki, trzcinniczki, łozówka
- zaganiacz, kapturki, cierniówki, gajówka, pierwiosnki, piecuszki
- bogatka, modraszka, raniuszek, remiz + gniazdo
- wilgi, sójki, sroki, kawki,
- wróble domowe, zięby, dziwonie (para)
- kulczyki, czyże, dzwońce, szczygły, trznadle i potrzosy

Chyba nic nie pominęłam W sumie to pierwszy raz byłam w Spytkowicach i naprawdę jest co oglądać

Po dłuższej przerwie kolejna porcja wieści z Wolnej Republiki Rakuku Na obozie sa obecnie 4 osoby: kierowniczy Sławek, z załogi towarzyszą mu Rafał z Inowrocławia, Ania oraz C.atrox jako rezydent niebawem ma jeszcze przyjechac Marysia.
Powoli nadchodzi jesień co widać w liczbie i składzie łapanych ptaków( i pewnie po nocnych temperaturach ) Przelot większości pokrzewek i trzcinowych Acrocephalusów dobiega końca, dominują sikory, muchułowki, łuszczaki i kapturki.
Z ciekawszych gatunków złapał się bączek kolejny wodnik i srokosz.Wyjmowanie z sieci tego ostatniego kosztowało sporo krwi naszego rezydenta oraz pierwsza tego roku wilga Pogoda ostatnio nie dopisywała więc ptaków nie było dużo wręcz mizernie(koło 20 ptaków dziennie) ale aura się poprawia więc skrzydlaki się ruszyły.Oby było ich jak najwięcej.Obóz prawdopodobnie potrwa do 14 września chociaż jest to jeszcze kwestia otwarta.
Czekamy na następne wieści

" />u nas w 16 ŁDH-ek "Korona" w sumie od jakichś 5 lat zastępy mają nazwy miast wchodzących w skład państwa polskiego- KORONY- za czasów Krolowej Jadwigi (gdyż drużyna posiada jej imię) także:
- Krakowianki (zz- wybór miasta oczywisty)
- Gnieźnianki
- Kaliszanki
- Wrocławianki

były:
- Warszawianki
- Łowiczanki
- Poznanianki
- Sieradzanki

wcześniej natomiast nazwy były związane z nazwami ptaków:
Koliberki, Słonki, Alki, Wilgi, Świergotki, Kraski, Sójki, Jemiołuszki. Czeczotki, Jaskółki, Mewy, Harpie, Sikorki

i w sumie kiedy ktoś słyszy jakie mamy obecnie nazwy zastępów to niejenokrotnie się dziwi, no ale cóż:)

" />Dzięki za odpowiedź, ale nie jestem pasjonatem, chodzi mi bardziej o spojrzenie na Olsztyn z lotu ptaka, jak dla mnie lot wilgą był by chyba najlepszy. Dlatego, precyzując pytanie, chciałbym wiedzieć ile powinien trwać taki wycieczkowy lot wilgą żeby zobaczyć trochę rzeczy z góry??

" />Mnie też słonce trochę spiekło tydzień temu, ale to nie od opalania (nie lubię się opalac) tylko od całodniowego chodzenia po łące (fotografowałam bociana białego, gąsiorki, trznadle, motyle i próbowałam się dostac do rzeki (za trzecim podejściem mi się udało do niej dotrzec) w celu rozpoznania ptaszków w trzcinach, ale te trzcinne pokrzewki, to jednak dla mnie (na razie (!)) za wysoka poprzeczka ). Wysunęłam z tego stosowną naukę i dla odmiany uganiałam się przez dwa dni po lesie za ptakami i wiewiórkami, z dobrym skutkiem zresztą (2 dzięciołki, 2 dzięcioły duże, myszołów, sójka, 2 kowaliki, bogatki, sikorki czrnogłówki/ubogie, 2 wilgi, muchołówka szara, poza tym (!) mnóstwo zięb, rudzików, trznadli i kosów .. no i oczywiście 2 wiewiórki ).

Tak wiem, ja tylko o zwierzętach umiem gadac, ale macie dwa wyjścia: przeczytac wszystko (1) lub nie przeczytac i napisac"To super Wiki. Ty się dopiero znasz na zwierzętach" (2)

" />Ptaki i psy jednocześnie - niestety trudne do pogodzenia. Coś wiem o tym, bo zawodowo bywam w takich miejscach, gdzie ptaków dużo. Jak mam "popracować" to Wilga albo zostaje w domu, albo czeka w samochodzie, aż będę wolna i dam jej pohasać. Wg najnowszych badań sylwetka człowieka z psem najsilniej płoszy ptaki, te siedzące na ziemi lub wodzie.


Sorry za off'a

" />
">Madzik - nagraj bąka i jego głosy - wgraj na YouTube i daj linka - tez posłuchamy

Zobaczymy, czy się uda, bo to specyficzny dźwięk jest. Takie dmuchanie w szyjkę butelki od mleka

No delikatnie określiłaś konwersacje pana bąka
Jak to pierwszy raz usłyszałam brzmiało jak zagubiona na moczarach
krowa. On ryczy jak wół i jeszcze tak śmiesznie się przy tym nadyma
W naszym rejonie dużo jest ciekawych, rzadkich ptaków... są dudki,
czarne boćki, piękne błotniaki stawowe, nawet niedaleko "gniazdko" bielika... ale wilgi nie widziałam wieki. Są przepiękne.
A quady na leśnych duktach wzbudzają we mnie mordercze instynkty.

Okolica, w której mieszkam, a która jest silnie zagraryzowana, jest zamieszkała przez wiele zwierząt. Są to przede wszystkim ptaki i to czasami dość rzadkie gatunki. Zdarzało mi się obserwować dudka, gile, gawrony skandynawskie, dzięcioły, sójki, grzywacze, wilgi. A ze zwierząt: gronostaje, sarny [na okolicznych łąkach], lisy, jeże, zające. Znalazłem nawet rzekotkę.

Nie mogę dograć swoich zdjęć, gdyż Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki.


powinno być już OK - sprawdź (admin.)

" />Pojawił się cennik:

">LOTY NAD MIASTEM W CZASIE PIKNIKU SZYBOWCOWEGO "LESZNO. ROZWIŃ SKRZYDŁA"
Odbywający się 26 czerwca Piknik Szybowcowy to doskonała okazja, aby obejrzeć Leszno z lotu ptaka. I to po bardzo atrakcyjnych cenach! Bilety będzie można nabyć w dniu Pikniku, na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej, już od godz. 10.00.

A oto ceny poszczególnych atrakcji:
* AN2 (Antek) - 40 zł / os.
* Wilga - 50 zł / os.
* Szybowiec na wyciągarce - 50 zł / os.
* Balon na ogrzane powietrze - 80 zł / os.
* Skok ze spadochronem 600 zł / os. (ew. +250 zł za skoczka z kamerą).

Dzieci do 14 lat lecą wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna. Na lot szybowcem zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. Do balonu wsiadają 2 osoby, więc nie ma ograniczeń wiekowych (może być rodzic lub opiekun z dzieckiem). Śmiałkowie decydujący się na skok ze spadochronem muszą mieć ukończone 18 lat.
Emocje, bez względu na wiek, GWARANTOWANE!!!">Rush, masz jakieś kontakty, aby się dowiedzieć kiedy przylatuje i odlatuje Mi-24 ? Bo z plany pokazu wynika, że pokazu nie będzie

Czekam na wiadomość odnośnie godzin przylotu i odlotu śmigłowca "Sokół" który zastąpi na statyce Mi-24 który nie może przybyć

Edit:
przylot przed 8-mą a odlot po 20-stej