Niebo do wynajęcia... lecz deszcz rozmył litery i już nie wiem ...

PP: Zmiana miejsca i daty meczu Spartakus - Stal Rzeszów
Na pierwszy pucharowy występ do soboty muszą poczekać piłkarze Stali Rzeszów. Wtedy zostanie rozegrany zaplanowany pierwotnie na dzisiaj mecz ze Spartakusem Szarowola.

Licencję tej drużyny przejmuje jednak Motor Lublin i po dopełnieniu wszystkich formalności będzie rywalem Stali. Ci, gdyby jednak się uparli, mogliby awansować bez konieczności gry, bo klub z Lublina nie zdążył na czas uregulować wszystkich kwestii związanych z przejęciem licencji Spartakusa.

- Postanowiliśmy poczekać do soboty. Zależy nam bowiem na tym, aby przed startem sezonu zagrać jakiś mecz o stawkę. - stwierdził prezes sekcji piłki nożnej Stali Jacek Szczepaniak. Ostatecznie stanęło na tym, że oba zespoły zmierzą się w sobotę, a miejscem ich potyczki będzie stadion w Łęcznej.

Sprzeczne informacje na temat daty meczu podaje oficjalna strona Stali, na której czytamy, że mecz zostanie rozegrany 25 lipca o 16:00.źródło: własne / Super Nowości

W Rzeszowie huczy od plotek i domysłów, czy Resovia lub Stal Rzeszów uzyskają awans tylnymi drzwiami.

Szybki przeskok z trzeciej ligi piłkarskiej do pierwszej? Nie ma problemu. Wystarczy 1,5 miliona złotych. Działacze Resovii oględnie przyznają, że są zainteresowani kupnem miejsca w wyższej klasie rozgrywkowej od Kmity Zabierzów, z której finansowo wycofuje się obecny właściciel. Chrapkę na to samo ma Stal Rzeszów, która myśli o fuzji albo z Kmitą, albo z Odrą Opole.

Nieoficjalnie mówi się, że o fuzji z pierwszoligowym klubem myśli także Stal Rzeszów. Ponoć w grę wchodzi zarówno Kmita Zabierzów (jeżeli nie dojdzie do fuzji z Resovią), jak i ewentualnie Odra Opole.
Super Nowości


Co o tym myślicie?

Władze Rzeszowa chcą zbudować nową siedzibę urzędu miasta, w której znajdą się wszystkie rozrzucone dotąd po mieście wydziały. Biurowiec ma kosztować przynajmniej 30 mln zł i powstanie za pieniądze ze sprzedaży terenów obok zburzonego hotelu "Rzeszów".

Jest już wstępna lokalizacja - za powstającym Urzędem Marszałkowskim. - Proszę traktować tę sprawę jako pilną - polecił ostatnio urzędnikom prezydent Tadeusz Ferenc.
Teraz muszą opracować materiały potrzebne do budowy przyszłej siedziby Urzędu Miasta. W pierwszej kolejności trzeba obliczyć ile powierzchni biurowej powinien mieć obiekt i ustalić jego lokalizację. Ta, do której najbardziej skłaniają się władze miasta, to teren warsztatów szkolnych w sąsiedztwie budowanej obecnie nowej siedziby marszałka.
- Nie jest to jednak przesądzone - zastrzega Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta.
Pierwsze pieniądze na inwestycję to 8,6 mln zł z licytacji działki za dawnym hotelem Rzeszów.
Chcemy je przeznaczyć na prace przygotowawcze - tłumaczy Chłodnicki.

Koszt inwestycji rozłożonej na kilka lat wyniesie ok. 30 mln zł. Pozostałe pieniądze będą pochodzić ze sprzedaży dalszych fragmentów terenu za hotelem. W nowym obiekcie mają znaleźć się nie tylko wszystkie wydziały Urzędu Miasta, ale też np. siedziba Rady Miasta.
Super Nowości

W środę wieczorem niemal jednocześnie wylądowały na lotnisku cztery duże samoloty.

Ponad tysiąc pasażerów jednocześnie odprawiano w środowy wieczór w rzeszowskim porcie lotniczym.

Głównym sprawcą zamieszania był egipski samolot czarterowy, który przyleciał do Jasionki z pięciogodzinnym opóźnieniem. Spóźniły się też nieco turecki czarterowy airbus i rejsowy samolot z Dublina. Na domiar złego, boeing z Birmingham przyleciał nieco wcześniej. W efekcie wszystkie cztery samoloty niemal jednocześnie znalazły się nad lotniskiem, a chwilę później na płycie postojowej rzeszowskiego portu. Wysiadło z nich ponad pięciuset podróżnych. Tyle samo pasażerów tłoczyło się, czekając na odlot.
Super Nowości

Terminal był budowany pod obsługe 50-osobowych samolotów, dobudowano kontener do obsługi lotów transatlantyckich. Rozbudowe terminalu zablokował rząd jarosława Kaczyńskiego (PiS). Do tej pory nic się nie zmieniło.

Jakie są Wasze opinie o naszym porcie lotniczym w Jasionce?


Baru - własnie czytam se Super Nowości i co widze - Mojego znajomego Rudego Axla - Zdobył BEST in THe Show - Moje gratulejszyn dla Axla i Pani Barbary :) - A jak Twoja Nadia ???
Sebo8877
No i miałam napisać Ci o tym ale takiego mam młynka, że zapomniałam :oops:
I jeszcze jedna wiadomość: Kimcia dostała cieczkę, więc gdzies za jakieś dwa tygodnie będą robione szczeniaczki. Potem ok. 60 dni ciąży, potem jeszcze z 7 tygodni minimum i będą małe rudzielce do odbioru.

Mój Nadiuch, niestety przegrał z ową lwowską suką, z którą wygrała w Rzeszowie :D. Jedziemy za tydzień w niedzielę zdobywać Wrocław. I proszę trzymać kciukasy, bo to międzynarodówka będzie!!

ak podając "Super Nowości" kolejnym zawodnikiem, który potwierdził swój udział w XXII Memoriale im. Eugeniusza Nazimka jest Tomasz Gollob, najlepszy polski zawodnik ostatnich lat. Tym samym stawka tych zawodów jest coraz mocniejsza.

Gollob jest już czwartym złotym medalistą Drużynowego Pucharu Świata 2005, którego zobaczymy w Rzeszowie. Wcześniej swój udział potwierdzili: Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Grzegorz Walasek.

Kolejnymi „nowymi” nazwiskami w Memoriale, o których nie informowaliśmy poprzednio są Daniel Jeleniewski (TŻ Sipma Lublin) i Zbigniew Czerwiński (RKM Rybnik). Możliwe, że w zawodach ujrzymy także IMP 2005 Janusza Kołodzieja i Renata Gafurova.

Andrzej Brągiel

p.o. redaktora naczelnego


Jacek Stachiewicz, Łukasz Sikora
zastępcy redaktora naczelnego


Bogdan Biskup
sekretarz redakcji


Adres redakcji:
ul. Handlowa 2, 35-103 Rzeszów


Telefon:
(0-17) 852-55-55


Fax:
(0-17) 854-74-55


E-mail:
supnowosci@pressmedia.com.pl


Oddziały redakcji:
Krosno 38-400, ul. Bieszczadzka 1, tel./fax: (0-13) 43-247-76;
kierownik oddziału: Sebastian Czech
Przemyśl 37-700, ul. Mickiewicza 9, tel.: (0-16) 678-40-13, fax (0-16) 678-40-14;
kierownik oddziału: Henryk Majcher
Stalowa Wola 37-450, ul. 1 sierpnia 23, tel.: (0-15) 844-73-96 w. 224
Tarnobrzeg 39-400, ul. Moniuszki 5, tel.: (0-15) 82-347-82, fax: (0-15) 82-348-51;
kierownik oddziału: Piotr Welanyk


Biuro ogłoszeń i reklam:
35-025 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 7, tel.: (0-17) 852-58-89, 852-58-85, tel./fax: 852-58-90,

Wydawca:
"Super Nowości" Sp. z o. o., 35-103 Rzeszów, ul. Handlowa 2, skr. poczt. 404,

Druk:
Rzeszowskie Zakłady Graficzne SA


No wlasnie - czytalem komentarze pod artykulem w Super Nowosciach i ktos napisal podobnie jak Ty. Zaskoczyly mnie takie opinie, bo wydawac sie moze, ze policyjny smiglowiec jest w Rzeszowie potrzebny, a tu wyglada na to, ze nie jesy wykorzystywany do tego do czego powinien sluzyc :roll: Jest wykorzystywany.
Jakiekolwiek akcja policyjna związana z pościgiem drogowym, akcją poszukiwawczą, imprezami sportowymi wysokiego ryzyka zawsze jest organizowana z udziałem śmigłowca. Sam widziałem całkiem niedawno, jak ścigali nim uciekającego na "czwórce" pirata drogowego.